Zadzwoń

Numery do naszych klinik

Oddział Jasień

58 322 33 34

Oddział Przymorze

58 710 55 55

Oddział Morena

58 348 82 43

Oddział Chełm

58 302 86 99

Oddział Centrum

570 383 818
Zostaw numer, oddzwonimy!

  Podaj numer - oddzwonimy

  Radość z odzyskanego uśmiechu

  Protetyka

  Celem protetyki stomatologicznej jest odtworzenie utraconych lub mocno uszkodzonych zębów oraz poprawa estetyczna zębów istniejących. Dzięki oferowanym metodom leczenia protetycznego gwarantujemy korektę estetyczną kształtu i koloru zębów. Technologia komputerowego projektowania i wykonania prac protetycznych CAD/CAM umożliwia idealne odtworzenie naturalnego kształtu zęba. Dzięki tej technice oraz materiałom najwyższej jakości: porcelana lub cyrkon, możemy osiągnąć doskonały i bardzo trwały efekt estetyczny.

  Oferujemy szereg możliwości leczenia protetycznego oraz zespół doskonałych specjalistów. Dla naszych Pacjentów opracowujemy indywidualne plany leczenia.

  Możliwe rozwiązania:

  korony protetyczne: stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek naturalnej korony zęba
  mosty protetyczne: uzupełnienie mające na celu zaopatrzenie luki w łuku zębowym
  licówki porcelanowe: poprawiają kształt i kolor naturalnych zębów
  licówki bez szlifowania: nieinwazyjny sposób na poprawę kształtu oraz koloru zębów
  wkłady koronowo – korzeniowe: umożliwiają trwałą odbudowę zęba
  protezy: zastępują większą ilość brakujących zębów. Oferujemy protezy szkieletowe, akrylowe, termoplastyczne ACRONOWE/FJP

  Protezy termoplastyczne ACRON/FJP

  Jak wyglądają protezy acronowe?

  Ten rodzaj protez wykonany jest z acronu, czyli termoplastycznego tworzywa o jasnoróżowej, nieco przeźroczystej barwie. Dzięki temu osiąga się bardzo dobre efekty estetyczne. Materiał ten jest elastyczny i doskonale dopasowuje się do wnętrza jamy ustnej pacjenta. Do protezy acronowej jest również możliwe dostawienie sztucznego zęba. Protezy acronowe są stosunkowo lekkie i elastyczne, dzięki czemu okres adaptacji pacjenta do sztucznego uzębienia jest stosunkowo krótki. Nie wywołują one również objawów alergicznych. Jest wygodna. Jest też niezwykle funkcjonalna z uwagi na to, że nie jest zbyt gruba, jest lekka i przezierna. Proteza acronowa całkowita jest stosowana przy bezzębiu, a częściowa przy brakach częściowych.

  Czy proteza acronowa jest elastyczna?

  Proteza acronowa jest: elastyczna, a przy tym bardzo wytrzymała, odporna na złamanie – trudno ją uszkodzić w trakcie codziennego użytkowania. Choć jest tworzywem termoplastycznym, nie odkształca się w kontakcie z gorącym pokarmem i płynem. Jest bardzo estetyczna – mocowania są przeźroczyste, a dzięki temu praktycznie niewidoczne. Proteza acronowa NIE posiada klamer metalowych

  Proteza acronowa mocowana jest dzięki zaczepom trzymającym się na zębach pacjenta. Zaczepy te wykonane są także z akronu w kolorze dziąsła, a nie z metalu, co zapewnia lepszy efekt estetyczny. Protezy acronowe mogą być stosowane w przypadku całkowitego braku zębów.

  Czym się różni acron od akrylu?

  Protezy acronowe, w porównaniu z akrylowymi, są lżejsze, cieńsze i bardziej elastyczne, dzięki czemu lepiej dopasowują się do warunków panujących w jamie ustnej. Protezy acronowe nie wywołują objawów alergicznych.

  Jakie protezy wybrać przy całkowitym bezzębiu?

  Najwygodniejszą protezą przy leczeniu bezzębia całkowitego jest proteza osadzona na implantach. Jest nie tylko najbardziej komfortowa, stabilna i przy tym umożliwia gryzienie nawet bardzo twardych pokarmów. Proteza taka może być stała lub wyjmowana. WIĘCEJ

  Protezy termoplastyczne wytwarzane z materiałów termoplastycznych FJP słyną ze swojej wysokiej estetyki. Są praktycznie niewidoczne dla innych osób, gdyż nie zawierają metalowych elementów. Dzięki sprężystej konstrukcji jest możliwe dokładne dopasowanie protezy, umożliwiające użytkownikowi poczucie wyjątkowego komfortu.

  Radość z odzyskanego uśmiechu
  Proteza termoplastyczna

  Właściwości protezy FJP wpływające na komfort noszenia:

  • brak metalowych elementów
  • praktycznie niewidoczna
  • nie odkształca się
  • przyjazna alergikom
  • nie przebarwia się podczas użytkowania
  • proteza częściowa jest najczęściej nieosiadająca
  • dobrze przylega i nie odkleja się podczas posiłków
  • dzięki sprężystości jest praktycznie niełamliwa
  • prawie nie chłonie wody, co przedłuża jej żywotność
  • doskonałe trzymanie zapewniają  m.in. estetyczne klamry termoplastyczne
  • zmniejszona elastyczność wpływa korzystnie na podłoże protetyczne, nie powoduje traumy związanej z użytkowaniem protezy elastycznej

  Gwarancja wysokiej jakości:

  • współpracujemy z doskonałymi protetykami i implantologiami
  • w skomplikowanych i złożonych pracach wykorzystujemy profesjonalne pomiary łukiem twarzowym
  • współpracujemy z renomowanymi laboratoriami i technikami dentystycznymi
  • dysponujemy skanerem Trishape 3D, która umożliwia drukowanie przestrzennych modeli. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala uzyskać najdokładniejsze odwzorowanie modelu, a więc także idealne dopasowanie korony, licówki porcelanowej czy implantu do istniejącego uzębienia pacjenta.

  Prace protetyczne naszych lekarzy:

   

  Wyciski cyfrowe

  Jest to doskonała alternatywa do stosowanych powszechnie wycisków pobieranych metodą tradycyjną, która jest uciążliwa dla pacjenta i często wymaga poprawek.

  Skaner wewnątrzustny TRIOS służy do idealnego odwzorowania obrazu zębów za pomocą komputerowego skanowania łuków zębowych. Dzięki nowoczesnej technologii lekarz ma możliwość skanowania uzębienia i trójwymiarową wizualizację. Dzięki skanerowi wykonanie pracy protetycznej i implantologicznej zostaje skrócone w czasie, dając Pacjentowi maksimum komfortu oraz perfekcyjne dopasowanie pracy do warunków anatomicznych. Wykonane w ten sposób uzupełnienia protetyczne są niezwykle dokładne i estetyczne.

  Zabiegi z wykorzystaniem skanera wykonywane są w naszym oddziale przy ul. Kołobrzeskiej 39F

   

   

  Współpracujemy z renomowanymi laboratoriami dentystycznymi w Gdańsku

   Formularz zgłoszeniowy

   Wypełnij formularz i umów się na wizytę!

   Nasi konsultanci oddzwonią do Ciebie