Zadzwoń

Numery do naszych klinik

Oddział Centrum

570 383 818

Oddział Chełm

664 150 349

Oddział Jasień

516 588 648

Oddział Morena

516 588 665

Oddział Przymorze

516 588 643
Zostaw numer, oddzwonimy!

  Podaj numer - oddzwonimy

  Najlepsza ochrona Twoich zębów

  Profilaktyka

  Nasze kliniki wyposażone są w najnowsze urządzenia ultradźwiękowe do usuwania kamienia i osadu nazębnego oraz piaskowania i polerowania zębów. Ze względów estetycznych i zdrowotnych, kamień należy usuwać regularnie według zaleceń lekarza. Zaniedbania mogą doprowadzić do stanów zapalnych dziąseł, paradontozy i próchnicy wtórnej pod wypełnieniami. W naszych klinikach zabiegi higienizacji wykonywane są przez dyplomowane higienistki stomatologiczne. Po zabiegu udzielane są pacjentowi szczegółowe wskazówki dotyczących dalszej higieny jamy ustnej.

  Impregnacja – jest to zabieg, który stosujemy w przypadku rozległej, wielopowierzchniowej próchnicy zębów mlecznych, najczęściej siekaczy, gdy choroba rozwija się bardzo wcześnie, a leczenie w sposób tradycyjny jest niemożliwe.

  Lakiery fluorowe – szczególnie skuteczne w zapobieganiu próchnicy powierzchni gładkich.

  Laki szczelinowe – najbardziej wymagają lakowania powierzchnie żujące pierwszych zębów stałych trzonowych, najlepiej do 4 miesiąca po ich wyrżnięciu, gdyż najszybciej i najczęściej ulegają one próchnicy. Najczęściej też bywają one usuwane. Większość znanych programów profilaktycznych w tym zakresie dotyczy właśnie lakowania tych zębów u dzieci w wieku 6 – 8 lat.

  Piaskowanie – to zabieg stomatologiczny mający na celu usunięciu osadu nazębnego. Polega on na usunięciu osadu z zębów, którego nie jesteśmy sami w stanie usunąć przy codziennym szczotkowaniu zębów. Dodatkowo poleruje zęby, dzięki czemu są one bielsze i bardziej lśniące. Usuwa również płytkę bakteryjną i powierzchniowe przebarwienia. Do zabiegu wykorzystuje się specjalną piaskarkę, która pod ciśnieniem wyrzuca drobinki piasku z wodą, tym samym oczyszczając powierzchnię zębów.

  Scaling – zabieg profilaktyczny, ale również leczniczy, który polega na usuwaniu twardych złogów nazębnych, czyli potocznie zwanych kamieniem nazębnym. Na nieumiejętnie oczyszczanych powierzchniach zębów tworzy się tzw. płytka nazębna (zbudowana z resztek pokarmowych, bakterii oraz składników śliny), która po pewnym czasie ulega zmineralizowaniu przekształcając się w kamień nazębny. Powstały kamień uszkadza dziąsła powodując ich krwawienie, obniżanie się i odsłanianie szyjek zębowych. Przyczynia się również do procesów zaniku kości, co finalnie prowadzi do rozwinięcia się choroby zwanej paradontozą, stopniowego rozchwiania zębów i niestety do ich utraty.

   

  Jednym z najważniejszych elementów opieki stomatologicznej są zabiegi higienizacji dzięki, którym zapobiegamy rozwojowi chorób próchnicy i jej powikłaniom. Aby Wasze uśmiechy były idealnie zadbane i lśniące wprowadziliśmy nową usługę: zabiegi profilaktyczne wykonywane przy użyciu lup zabiegowych. Dzięki pracy w powiększeniu mamy możliwość dostrzec i usunąć najmniejszy nalot i kamień nazębny.

  Na zabiegi z wykorzystaniem lub zapraszamy do naszego oddziału na Przymorzu. Telefon do rejestracji: 600 909 330

   

   

   

  Zalety profesjonalnego wybielania gabinetowego:

  • Zabieg wykonywany przez dyplomowaną higienistkę,
  • Profesjonalne środki wybielające, mocniejsze niż dedykowane do użytku domowego,
  • Zabiegi z użyciem żeli wybielających Biolase Laserwhite 20 i Opalescence Boost 40%,
  • Szybszy efekt wybielania przy krótszym czasie zabiegu,
  • Możliwość usunięcia większej ilości rodzajów przebarwień,
  • Ochrona dziąseł i jamy ustnej przed podrażnieniami,
  • Efekt profesjonalnego wybielania utrzymuje się dłużej.

  NOWOŚĆ:

  Lampa do wybielania Beyond Polus Advanced Ultra

  Jako jedyny system Polus Advanced został dziesięć razy z rzędu uznany za najlepszy system wybielający.

  Urządzenie dzięki połączeniu mocnego światła halogenowego, światła LED oraz technologii ultradźwiękowej umożliwia uzyskanie wspaniałych rezultatów wybielania, dostosowanych do wymagań każdego pacjenta. Innowacyjne funkcje lampy umożliwiają zastosowanie właściwej intensywności światła, co zwiększa efektywność zabiegu, a przede wszystkim jest bezpieczne dla Pacjenta. Natomiast użycie odpowiednich akcesoriów sprawia, że dziąsła nie są narażone na podrażnienia.

  System Beyond, daje zaskakujące efekty u pacjentów z przebarwieniami powstałymi w wyniku palenia papierosów, picia kawy czy herbaty. Sprawdza się również w przypadkach, kiedy zęby zmieniły swoją naturalną barwę, w wyniku stosowania leków np. tetracyklin. Na zęby nakłada się specjalny żel, a następnie naświetla się go, dzięki czemu zęby uzyskują zdrowszy i jaśniejszy wygląd.
  Lampa zapewnia wysoką skuteczność zabiegu i trwałość osiągniętego efektu. Lampa dzięki zastosowanej technologii zimnego światła jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje podrażnienia nerwów.
  Ponadto możliwe jest wybielenie pojedynczego zęba, jak również całych łuków zębowych.

  Pacjenci po zabiegu wybielania z użyciem lampy BEYOND POLUS ADVANCED ULTRA są zadowoleni z efektów i szczególnie doceniają sprawność i szybkość urządzenia. Decydując się na taką metodę wybielania, piękny, olśniewający i śnieżnobiały uśmiech uzyskuje się podczas jednej wizyty. Nie trzeba więc tracić cennego czasu i czekać długo na upragnione rezultaty.

  Wybielanie zębów lampą BEYOND

  Oferujemy Państwu wybielanie dwusystemowe lampą Beyond. Po zabiegu w gabinecie otrzymacie Państwo nakładki z żelem wybielającym do użytku domowego GRATIS. Wybielanie zębów systemem BEYOND należy do najbardziej popularnych metod na świecie. Już ponad milion pacjentów skorzystało z tej metody. Lampa posiada najbardziej zaawansowany technologicznie system filtrujący dostępny obecnie na rynku. Użycie „zimnego światła” powoduje, że zabieg jest jednorazowy i nie powoduje skutków ubocznych. Zestaw zawiera specjalny środek wybielający, który jest aktywowany przez światło o długości fali od 480 do 520 nanometrów emitowane przez akcelerator. Światło jest filtrowane przez ponad 1200 światłowodów. 30-minutowa procedura natychmiastowo utlenia 16 lub więcej zębów przywracając naturalną biel. Dodatkowo dla wzmocnienia efektu pacjent może użyć nakładek wraz z żelem wybielającym.

  Rezultaty wybielania lampą są o 30% lepsze od samego wybielania nakładkowego i dają zdecydowanie lepszy efekt niż podobne systemy. Zabieg za pomocą systemu BEYOND jest jednorazowy, bez podrażnienia czy efektów ubocznych. Po zabiegu wybielania lampą pacjent otrzymuje zestaw do wybielania w domu zawierający 2 nakładki do wybielania zębów oraz specjalny żel do stosowania nocą.

  Jak bardzo wybielone będą moje zęby? Przeprowadzone testy potwierdzają, że po zastosowaniu wybielania Beyond zęby uzyskują odcień od 1 do 5 odcieni bielszy (wg. skali VITA ). Rezultaty zależne są od tego jak bardzo przebarwione były zęby. Jednak gwarantowanym ostatecznym rezultatem będą białe, lśniące zęby.

  Jak długo utrzyma się efekt wybielania? Zależne jest to od indywidualnych predyspozycji oraz sposobu odżywiania się, jednak efekt zazwyczaj utrzymuje się do 2 lat.

  Jak długo trwa zabieg systemem Beyond? Zabieg wybielania trwa do godziny. Przebarwienia, które pojawiły się w przeciągu lat po zabiegu znikną.

  Wybielanie zębów laserem biostymulacyjnym

  Urządzenie Litemedics – zaawansowany laser diodowy o mocy 12 W. Laser doskonale sprawdza się przy wybielaniu zębów.

   Formularz zgłoszeniowy

   Wypełnij formularz i umów się na wizytę!

   Nasi konsultanci oddzwonią do Ciebie