Zadzwoń

Numery do naszych klinik

Oddział Jasień

58 322 33 34

Oddział Przymorze

58 710 55 55

Oddział Morena

58 348 82 43

Oddział Chełm

58 302 86 99

Oddział Centrum

570 383 818
Zostaw numer, oddzwonimy!

  Podaj numer - oddzwonimy

  Specjalistyczne leczenie przyzębia

  dowiedz się więcej

  Periodontologia

  To dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką chorób dziąseł i zapobieganiu paradontozie. Choroby przyzębia są drugą po próchnicy przyczyną utraty zębów i należą do jednych z najbardziej rozpowszechnionych chorób. Jeżeli choroba nie zostanie powstrzymana kieszonka dziąsłowa pogłębia się i rozpoczyna się niszczenie ozębnej oraz kości. Zęby z czasem ulegają coraz większemu rozchwianiu, a następnie wypadają.

  Nasi specjaliści:

  Oferujemy:

  Specjalistyczne konsultacje periodontologiczne z planem leczenia, leczenie chorób błony śluzowej, kiretaże: zamknięty i otwarty, skaling poddziąsłowy, zabieg płatowy, wycięcie, podcięcie wędzidełka wargi górnej, dolnej i języka, pogłębienie przedsionka jamy ustnej metodą Kazanijana, przeszczepy błony śluzowej z podniebienia, pokrycie recesji, sterowaną regenerację tkanek, chirurgiczne wydłużenie korony, usuwanie zmian z błony śluzowej z badaniem histopatologicznym, szynowanie, dekapiszonaż, ewakuację i drenaż ropni paradontalnych, hemisekcję, radektomie, premolaryzację, kortykotomię, pogrubienie dziąsła przeszczepem łącznotkankowym przed leczeniem ortodontycznym, protetycznym. Leczymy odsłonięte szyjki zębowe.

  Nowoczesne leczenie zapalenia przyzębia za pomocą leków Ligosan® i Chlosite®

  Leki Ligosan i Chlosite stosowane są w leczeniu gabinetowym głębokich kieszonek patologicznych. Stosujemy nowe standardy w leczeniu  przewlekłego i agresywnego zapalenia przyzębia podając miejscowo antybiotyk Ligosan, który łączy w sobie sprawdzone klinicznie korzyści aktywnego składnika doksycykliny z opatentowaną formułą podawania, co gwarantuje optymalną skuteczność i wysoką tolerancję.

  Chlosite jest to żel stosowany do leczenia kieszonek przyzębnych i zapaleń wokół implantów. Tajemnicą sukcesu podczas leczenia jest stopniowe uwalnianie chlorheksydyny, która działa bakteriobójczo, a jej stężenie utrzymuje się przez 14 dni. Żel podawany jest bezpośrednio do kieszonki po wcześniejszym jej oczyszczeniu. Terapię należy powtarzać w celu utrzymania efektów leczenia. Chlosite zapewnia spłycenie chorej kieszonki i redukcję stanu zapalnego.


  Leczenie paradontozy Vectorem Pro

  Łagodna i delikatna terapia Vectorem Pro działa bez wibracji, eliminując tym samym ból i możliwość uszkodzenia tkanek. Terapia vectorowa jest sprawdzoną metodą leczenia przyzębia. Bezbolesną i bezpieczną. W odczuciu pacjenta terapia jest prawie bezbolesna, można normalnie funkcjonować bezpośrednio po zabiegu,  nadwrażliwość po zabiegu jest zredukowana.

  System Vector Pro stosujemy w następujących przypadkach:

  • w profilaktyce paradontozy
  • w leczeniu paradontozy początkowych stadiów, jako główne leczenie
  • w leczeniu paradontozy zaawansowanej, jako etap przedzabiegowy, poprawiający efekt leczenia chirurgicznego i przygotowujący do niego
  • jako zabiegi podtrzymujące po zakończonym leczeniu chorób przyzębia – w leczeniu stanów zapalnych wokół implantów
  • w leczeniu stanów zapalnych dziąseł

  Zabieg urządzeniem Vector Pro trwa ok 1-1,5 godziny, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjent może wrócić do zwykłych czynności dnia. Przez kilka dni może jedynie występować niewielka bolesność i wrażliwość dziąseł. Po zabiegu dziąsła są zdrowsze, blado-różowe, sprężyste, znika całkowicie lub znacznie zmniejsza się ich krwawienie, obrzęk i bolesność.

  STOP paradontozie – Chlosite terapia jednorazowa

  Szybka, skuteczna i bezbolesna terapia polegająca na miejscowym stosowaniu środka przeciwbakteryjnego i przeciwzapalnego w postaci żelu Chlosite o unikalnych właściwościach. Jednorazowy zabieg spłyca kieszeń o 6 mm. Stan rozchwiania zębów ulega znaczącej poprawie. Aplikacja żelu jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezbolesnym. Leczenie powinno być  poprzedzone usunięciem złogów nazębnych (scaling, kiretaż).


   

  ZABIEGI REGENERACYJNE CHORYCH DZIĄSEŁ

  Laser biostymulacyjny Litemedics

  W trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów poszerzamy ofertę o szereg procedur wykonywanych przy użyciu lasera diodowego. Urządzenie Litemedics jest zaawansowanymtechnologicznie laserem, który gwarantuje bezpieczne i efektywne procedury chirurgiczne na tkance miękkiej. Zapewnia precyzję, bezpieczeństwo oraz skuteczność w działaniu. Laser wykorzystujemy do usuwania włókniaków, podcinania wędzidełek, usuwania opryszczki, odsłanianiu niewyrzniętych zębów i implantów. Laser doskonale sprawdza się przy wybielaniu zębów.

   Formularz zgłoszeniowy

   Wypełnij formularz i umów się na wizytę!

   Nasi konsultanci oddzwonią do Ciebie