Zadzwoń

Numery do naszych klinik

Oddział Jasień

58 322 33 34

Oddział Przymorze

58 710 55 55

Oddział Morena

58 348 82 43

Oddział Chełm

58 302 86 99
Zostaw numer, oddzwonimy!

  Podaj numer - oddzwonimy

  Niewidoczne nakładki ProSmile

  Dowiedz się więcej

  Dlaczego nakładki?

   

  komfort

  Potrzebujesz tylko jednej wizyty! Otrzymujesz pełny pakiet nakładek ortodontycznych z instrukcją użytkowania od swojego dentysty.

  bezpieczeństwo

  Plan leczenia jest tworzony i sprawdzany przez najwyższej klasy specjalistów, którzy zadbają o Twój uśmiech.

  estetyka

  Nakładki ortodontyczne są dyskretne i pozwalają Ci na szeroki, piękny uśmiech także w trakcie leczenia.

  skuteczność

  Indywidualny plan leczenia pokaże Ci, jak docelowo będą wyglądały Twoje zęby, Tobie pozostaje tylko czekać na efekty.

  cena

  Koszt jest zróżnicowany w zależności od ilości par nakładek ortodontycznych i długości leczenia.

  czas

  Wiemy ile dla Ciebie znaczy, zaufaj nam – wszystko zależy od Twojej wady, jednak my zawsze dobieramy najbardziej optymalny plan leczenia.

  Czym są nakładki?

  Nakładki ortodontyczne to przezroczyste aparaty korekcyjne przesuwające zęby w pożądanym kierunku. Możesz je zdejmować w dowolnym momencie bez konieczności wizyty u dentysty. Niewidoczne nakładki wyprostują Twoje zęby, nie powodując niedogodności i dyskomfortu związanego z noszeniem tradycyjnego aparatu ortodontycznego. W ramach spersonalizowanego planu leczenia stosowane są indywidualne zestawy nakładek. Dzięki nim, w przeciwieństwie do tradycyjnego aparatu ortodontycznego, zęby nie tylko zostaną wyprostowane, ale również skraca się czas leczenia. Za pomocą nakładek PRO SMILE jesteśmy w stanie skorygować niewielkie i średnie niedoskonałości zębów. Czas leczenia zależy od konkretnego przypadku i wynosi od 3 do 12 miesięcy.

  • nie zawierają toksycznego BPA
  • nakładki są niewidoczne
  • możesz je sam zdjąć i ponownie założyć

  Pro Smile leczenie krok po kroku:

  1 Każda para nakładek musi być noszona przez 2 tygodnie. Nakładki należy stosować w kolejności chronologicznej. Plastikowe woreczki oraz poszczególne nakładki są oznaczone kolejnymi numerami. Nakładki posiadają również oznaczenie OK oraz UK. Nakładki oznaczone OK zakłada się na szczękę górną, a nakładki UK są przeznaczone do założenia na żuchwę.

  2 Sprawdź, czy w Twoim przypadku konieczne jest zastosowanie metody IPR (redukcji szkliwa) i po założeniu pierwszej pary nakładek korekcyjnych umów się na konsultację ze swoim lekarzem.

  3 Co 2 tygodnie samodzielnie wymieniaj nakładki i noś je co najmniej przez 22 godziny na dobę.

  4 Raz na dwa miesiące zgłoś się na kontrolę do swojego stomatologa. Ma to znaczenie przede wszystkim dla przyznania gwarancji PRO SMILE.

  5 Dbaj o higienę jamy ustnej, myj regularnie nakładki zimną wodą i pamiętaj o ich zdejmowaniu do posiłków.

  6 Dla utrwalenia efektu estetycznego zalecamy stosowanie naszego aparatu retencyjnego, który otrzymasz wraz z nakładkami. Zakłada się go bezpośrednio po leczeniu i nosi przez pierwszych 6 tygodni, dokładnie tak samo jak nakładki korekcyjne. Potem zakłada się go już tylko na noc. Pomaga on zębom przyzwyczaić się do nowej pozycji oraz utrwalić efekt leczenia.

  Gwarancja PRO SMILE:

  Mamy za sobą wiele pomyślnie przeprowadzonych terapii i znamy zdumiewające możliwości naszej metody leczenia. Dlatego składamy obietnicę PRO SMILE uzyskania efektu końcowego zgodnego z planem leczenia. Warunkiem jest Twoja aktywna współpraca i noszenie nakładek korekcyjnych przez 22 godziny na dobę. Niezbędna jest również wizyta raz na dwa miesiące u Twojego dentysty celem sprawdzenia postępów leczenia. Pamietaj, aby umówić się na wizytę!

  Nakładki korekcyjne:

  ZAKŁADANIE Ostrożnie i równomiernie wciśnij nakładki na zęby – najpierw na przednie, a potem na tylne. Nakładki powinny łagodnie wskoczyć na swoje miejsce. Wsuń nakładki na zęby palcami, nie zagryzając ich.

  WYJMOWANIE Koniuszkami palców ostrożnie zdejmij nakładki z zębów. Najpierw z tylnych, a potem z przednich. Nakładki powinny łatwo wyskoczyć. Na początku może to wymagać kilku prób. Nie martw się, jeśli nie uda Ci się wyjąć nakładek natychmiast! Pod żadnym pozorem nie próbuj ich wyjąć za pomocą przedmiotu o ostrych krawędziach! Możesz się skaleczyć i uszkodzić nakładki korekcyjne.

  CZYSZCZENIE Myj nakładki korekcyjne pod bieżącą, zimną wodą, aż będą czyste. Plamy czy resztki jedzenia możesz delikatnie usunąć szczoteczką do zębów. Raz w tygodniu możesz użyć tabletek do czyszczenia, które kupisz w dziale produktów do pielęgnacji jamy ustnej w każdej drogerii. Nie stosuj tabletek częściej niż raz w tygodniu, ponieważ mogą uszkodzić tworzywo, z jakiego są wykonane Twoje nakładki. Nie używaj płynu do płukania jamy ustnej ani innych środków czyszczących, bowiem mogą one uszkodzić nakładki korekcyjne.

  Należy:

  SPANIE Z NAKŁADKAMI KOREKCYJNYMI Nakładki powinny być założone także podczas snu.

  CHROŃ SWOJE NAKŁADKI Chroń swoje nakładki przed słońcem i wysokimi temperaturami, które mogą spowodować ich odkształcenie! Trzymaj je także poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych!

  ZDROWIE TWOICH ZĘBÓW Aby Twoje zęby i dziąsła były zdrowe, przeprowadzaj regularne kontrole u dentysty, także podczas leczenia przy użyciu nakładek korekcyjnych! Ponadto do codziennej higieny jamy ustnej zalecamy stosowanie nici dentystycznej.

  Nie należy:

  JEDZENIE I PICIE Przed jedzeniem zawsze należy wyjmować nakładki i zakładać ponownie dopiero po umyciu zębów. Umyj dokładnie ręce, zanim dotkniesz nakładek. Podczas noszenia nakładek korekcyjnych pij tylko zimną wodę. Gorące napoje mogą odkształcić i uszkodzić nakładki. Napoje zawierające cukier czy kwas mogą gromadzić się pod nakładkami. Może to stworzyć dogodne warunki do rozwoju próchnicy czy innych chorób zębów.

  PALENIE TYTONIU Przed paleniem należy koniecznie wyjąć nakładki korekcyjne, ponieważ dym może je przebarwić, powodując nieestetyczne naloty.

  GUMA DO ŻUCIA Podczas noszenia nakładek nie należy żuć gumy. Nakładki mogę się bowiem skleić.


  Koszty leczenia ProSmile

  Całkowity koszt leczenia jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta i zależy od stopnia wady oraz wymaganego czasu noszenia aparatu. Zapraszamy na konsultacje.

   

  dr n. med. Agnieszka Czechumska

  Agnieszka Czechumska

  Kontakt: 600 909 330


   

   Formularz zgłoszeniowy

   Wypełnij formularz i umów się na wizytę!

   Nasi konsultanci oddzwonią do Ciebie