Zadzwoń

Numery do naszych klinik

Oddział Jasień

58 322 33 34

Oddział Przymorze

58 710 55 55

Oddział Morena

58 348 82 43

Oddział Chełm

58 302 86 99
Zostaw numer, oddzwonimy!

  Podaj numer - oddzwonimy

  Wizyta u stomatologa,
  a opryszczka wargowa

  Wizyta u stomatologa, a opryszczka wargowa

  Jeśli rozpoznajemy u siebie pierwsze objawy opryszczki, czyli charakterystyczne swędzenie w okolicach ust oraz powiększający się obrzęk należy przełożyć wizytę u stomatologa zaplanowaną w ciągu najbliższych 2 tygodni.

  Opryszczkę należy całkowicie wyleczyć przed wizytą, dlatego jeśli dopiero pojawia się wykwit, a wizyta zapowiada się za kilka dni, trzeba ją odpowiednio wcześniej przełożyć.

  Zabiegi stomatologiczne, nawet jeśli obejmują jedynie profilaktykę zębów wiążą się z bezpośrednim kontaktem narzędzi stomatologicznych z ustami i szczęką oraz koniecznością dość szerokiego otwarcia ust.

  W przypadku obecnej na ustach opryszczki, każdy zabieg jest dla pacjenta dość niekomfortowy i niebezpieczny. W trakcie leczenia mogą zostać przebite pęcherzyki opryszczki, a zainfekowane płyny przeniesione na tkanki wewnątrz ust. Grozi to rozwinięciem się opryszczki wewnątrz jamy ustnej lub w gardle, co będzie bolesne i trudno wyleczalne. Istnienie również ryzyko przeniesienia infekcji w okolice oczu, co stanowi zagrożenie dla całej gałki ocznej.

  Ważnym powodem, dla którego warto zrezygnować z wizyty u stomatologa mając opryszczkę jest też bezpieczeństwo naszych lekarzy i personelu – wirus opryszczki jest bardzo zaraźliwy.

  Prosimy, aby zrezygnować z przychodzenia na wizyty z aktywną opryszczką, ze względu na zagrożenie jakie stwarza podczas leczenia zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego.

   

  Dziękujemy za zrozumienie